Çevre Düzenlemesi Süreci

Hemen Paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Çevre Düzenleme Sürecini Nasıl Başlatıyoruz?

Bahçenize gelerek isteklerinizi dinliyoruz. Çevre düzenlemesi ve peyzaj için sert zemin olacak yerler ve çim olacak yerleri mevcut mekanın toprak yapısı, alandaki eğim, güneş almayan alan varsa bu alanların tespit çalışmalarını tamamlıyoruz. Daha önce yaptığımız işlere yönelik peyzaj örneklerini sizlerle paylaşarak. Autocad ortamında peyzaj projenizi oluşturuyoruz.

Sert zemin için parke taşı,karo veya andezit taşı, kalan alanlar için ise,Rulo çim ya da tohum çim farklı mı, bahçe sulama sistemlerinde önemli detaylar ve spring sulama sisteminin avantajlarını anlatarak bir yol haritası çıkarıyoruz.

Peyzaj bitkilerini seçerken hangisinin alana uygun olacağı, hangi bahçe tasarımının uzun vadede görsel olarak daha iyi olabileceğini peyzaj teklifinde detaylandırarak sizlere sunuyoruz.

Peyzaj da ilk hedef alandaki yeşil dokuyu sağlıklı yaşatmak olmalıdır. Yaşatmak için de bahçe düzenleme sonrasında bakım danışmanlık hizmetlerinin, bahçıvanlık faaliyetlerinin bazı kritik noktalarını sizlerle paylaşarak, danışman firma gözüyle bahçe bakımı nedir sorusuna birlikte cevap buluyoruz.

Çevre Düzenleme ve Peyzaj Teklifimiz Kabul Edildiğinde?

Autocad çizimi ile hayat verdiğimiz ve son değişikliklerin karşılıklı konuşularak tamamlandığı anlaşma süreci ile bahçenizde yeni bir görünüm için artık hazırız.

Toprak alanda kod ayarlamaları, ihtiyaç varsa drenaj sistemi yapılması, otomatik sulama sistemi kurulumu, spring sulama da doğru projelendirme ile su tasarrufu sağlama çalışmaları birlikte yürütülür. Alt yapı çalışmaları tamamlandığında; dolgu toprak ihtiyacı belirlenir ve alana getirtilir. Kaba tesviyesi yapıldıktan sonra çim altı yastık toprak yani organik maddece zengin sağlıklı çimin gelişebileceği kaliteli toprak  da getirilerek alan çim serimine uygun hale gelir.

Çim tohumu ya da hazır rulo çim yönteminden seçilen için uzman kadromuz ile mevsim şartları da gözetilerek bahçe dizaynı ileri seviyeye taşınmış olur. Doğru ekip ve yöntem ile peyzaj mimarı ve/ veya ziraat mühendislerimiz ile çim alan tesisi tamamlatılır.

Peyzaj bitkileri dikimi aşaması da aynı titizlikle başlatılarak uygun tasarım ile bitki kök gelişimi dikkate alınarak ve bitkilerin özelliklerine göre dikim aralıkları belirlenerek proje tamamlanmış olur.

Çevre Düzenleme ve Peyzaj Hizmetimiz Tamamlandığında?

Peyzaj projemiz son şeklini aldıktan sonra, çim bakımı ve çim sulama detayları, bahçe otomatik sulama sistemi zaman ayarları gibi bazı bilgiler bahçe sahibiyle paylaşılır. Dikkat edilmesi gereken  hususlar paylaşıdığında iş teslimi sonrasındaki ilk 1 ay çok önemlidir. Yanlış bahçe bakımı tüm sürece zarar verecektir. 

Bahçıvanlık hizmetlerindeki birçok detay sağlıklı bahçe için farkı ortaya koyar. Doğru bakım bahçenizde herşeydir. Bu bilinç ile danışmanlık faaliyetlerini de biz sürdürürsek istenilen görsel alana daha hızla kavuşacağımızı garanti edebiliriz.

Bültenimize Abone Olun

En son tamamlanan Projelerden ve son yeniliklerden Haberdar Olun

Daha Fazla Keşfet

Bitkilendirme

Çevre Düzenlemesi Süreci

Çevre Düzenleme Sürecini Nasıl Başlatıyoruz? Bahçenize gelerek isteklerinizi dinliyoruz. Çevre düzenlemesi ve peyzaj için sert zemin olacak yerler ve çim olacak yerleri mevcut mekanın toprak

Scroll to Top